top of page

איזה תיק אתם סוחבים?

עודכן: 21 באוג׳ 2019

כרמית ברעם

אנשים מאושרים
להיות מאושר

בקרוב תסתיים מחציתו של הקיץ. חלקנו כבר סיימו את רכישת הציוד לבית הספר, חלקנו ממתינים ממש עד הרגע האחרון.. גולת הכותרת אצל הילדים היא בד"כ התיק. בבחירת התיק קיימת אמירה. כשהילדים צעירים הבחירה היא של ההורים עם הקפדה יתרה על האיכות והטיב ולילד נותרת בחירת העיצוב, הצבע וכו’.

כשמדובר במתבגרים יש כבר עניין של עצמאות, בחירה אישית, ייחודיות והכל למען ההצהרה החברתית. בגילאים הבוגרים יותר עניין הנוחות מקבל עדיפות מישנית על חשבון חשיבות הניראות.

כשהיינו ילדים לא היה מגוון גדול מידי של תיקים. הודנו על מה שקיבלנו ואת הייחוד היינו מביאים לידי ביטוי בדרכים מגוונות.. בקישוט מחברות, בהוספת מטפחת. גם התלבושת האחידה בצבע תכלת הייתה מאוד אחידה בלי מקום לפרשנות. לא סחבנו יותר מידי דברים ולמיטב זכרוני לאף אחד מחברי לכיתה ולשכבה לא היה תיק עם גלגלים.. בשבוע האחרון התבוננתי באנשים ובתיקים שהם מסתובבים איתם. יש את אלו שהולכים בקלילות ונראה שהתיק כלל לא מכביד עליהם. יש את אלו שמתעקשים לקחת תיק קטן אך דחוס בחפצים רבים. יש את אלו שעל חשבון הנוחות נושאים תיק על הצד וניכר שהנשיאה מעוותת את היציבה שלהם. עם איזה תיק אתם מסתובבים?? איזה משא אתם בוחרים לשאת בעולם הזה שאינו נמצא בהלימה עם יכולת הנשיאה וההכלה שלכם? האם אתם יודעים להפרד מ"תיקים" שאינם משרתים אתכם יותר? האם תעדיפו להתהדר בתיק עם אמירה על חשבון הנוחות שלכם? זוכרים את עניין הבחירה משבוע שעבר.. זה מתחבר בדיוק למקום הזה. כשאנחנו בהקשבה ובוחרים ממקום אמיתי ופנימי ששייך רק לנו ולהוויה הפנימית שלנו, אזי נבחר לשאת את מה שאנחנו מסוגלים לשאת ברגע הנתון. ומה קורה במידה ולא? איך נבחין בכך ששגינו? שלא היינו בהקשבה מלאה? בגוף- הדבר יבוא לידי ביטוי באיזור הכתפיים, חוסר סימטריה של עמוד השידרה, כאבים בכפות הרגליים בזמן ההליכה – הגוף כמו מנסה לאותת – "איני יכול לשאת את המשא הזה כרגע". הנפש- תהיה תחושה של עומס, של כבדות ולאות רגשית, של ניתוק מהפנים ורצון לרצות. בדרך כלל בגוף נטפל בהתאמה אישית באחד מטכניקות המגע – עיסוי רפואי, רקמות, טריגר ורפלקסולוגיה. גם דיקור יסייע להזרמת הדם, הפחתת העומס(סטרס). בנפש יש מספר אפשרויות כשהבחירה שלי בדרך כלל תהיה להתאים את הטיפול לרמה התודעתית של המטופל. לפני כשנה נחשפתי לשיטת טיפול מדהימה בפשטותה וביכולת שלה לסייע בשינוי תודעה. השיטה נקראת "אקסס קונשסנס"™ הטיפול עצמו אורך כשעה ומאפשר אתחול מחדש באמצעות מגע עדין ב 32 נקודות בארס בראש ומשפטי קלירינגס שכשמם כן הם – מנקי תודעה. כאשר מתקיימת הבנה בסיסית שהגוף והנפש מחוברים, אנו כמטפלים וכבני אדם, מודעים לכך שבמצב של כאבים בכתפיים טיפול בעיסוי, בדיקור או במגע לא מספיק. שהרי הסימפטום הפיזי מתלווה תמיד למצב רגשי\נפשי. לכן, כשנרצה לעשות שינוי אמיתי שיחזיק מעמד, נתייחס לכל ההיבטים. אדם שמבין שבאופן עקבי בוחר "לסחוב" יותר מכפי שיכול, יש לבדוק את האמירה והאמונה שאיתה מסתובב בעולם. במקביל לטיפול הפיסי, יתבצע שינוי תודעתי ו"אימוץ" אמירות חדשות המשחררות ומקלילות את התנהלותו בחיים. ***השיטה טומנת בחובה מספר רב של תהליכים ואפשרויות, את הדברים שכאן מביאה על קצה המזלג לצורך ההדגמה. טיפ קטן ותרגיל לשבוע: כאשר אתם לפני קבלת החלטה תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה: קל או כבד? תתחברו פנימה ללב שלכם והתשובה תמתין להתגלות. שבת מבורכת מלאה בקלילות, שמחה ואהבה. תודה שקראתם!

תודה רבה שהקשבתם,

כרמית ברעם,
צפייה 10 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page