top of page

חסד אחד קטן

כרמית ברעם

לעשות משהו בשביל
חסד

 הבוקר השקמתי קום כהרגלי. השמש נראתה לי כתומה יותר, יפה עוד יותר. לעתים נדמה לי שאחרי לילות מאתגרים יש התגייסות ממעל שהבוקר יהיה ממש ממש טוב, כדי לקבל פרופורציות. חייכתי לעצמי, מה עוד אפשרי בבוקר הזה? . .

בכניסה לביתי הייתה לי קבלת פנים בדמות שקיות ענק שהתמלאו להן בחג בשאריות של השנה שחלפה. מדהים אותי בכל פעם מחדש שלא משנה כמה סדר אני עושה ומשחררת דברים, תמיד יש מקום לעוד. .

ברחוב פגשתי את עובד הניקיון של המועצה. מיד רץ לעברי לסייע לי עם השקיות ולפתוח את הפחים. התרגשתי ממנו. הודיתי לו וברכתי אותו וכשהתרחק הצטערתי שלא שאלתי אותו לשמו. יש תחושה נעימה באוויר בזמן הזה של ראשית הסתיו. הסתיו והקיץ פוצחים בריקוד בו בכל פעם אחד מהם מתקרב לקדמת הבמה. כאשר אני מבחינה בניואנסים של הטבע ומסכימה להכניס את התחושה פנימה, גם בתוכי מתחיל ריקוד שכזה. אל הריקוד של הנפש לא תמיד מתלווה מנגינה. לעתים דווקא להיות בשקט להסכים להיות בשקט פעם אחר פעם, זה כמו להוריד את עצמך לרגע מהבמה ולהכנס אל מאחורי הקלעים. מאחורי הקלעים נמצאים הפחדים, החששות, השדים הקטנים. הקולות שסיפחנו לעצמינו מהסביבה ואנו טועים לחשוב שהם הקול הפנימי שלנו. אני מבינה באותו רגע שכשאסכים להיפרד ולנקות את הקולות האלה, יתפנה מקום לקול שלי. חודש אלול וחגי תשרי שמסתמיים השבוע מאפשרים לנו זמן להתבוננות פנימה. ההכנה של חודש אלול ליום הכיפורים משמעותית לגוף ולנפש ובהמשך יש לנו הזדמנות לתיקון נוסף של הנשמה עד הושענא רבא, בה לפי המסורת נחתמים הספרים ונשלחים הפתקים לביצוע באופן אישי בתקופה זו אני מבחינה שהגוף כמו מבקש להתנקות על מנת להפוך להיות קל יותר בכדי לפנות מקום למחשבות ולרגשות. הרגישות גבוהה מאוד בתקופה הזו. כאשר נמצאים בתהליך של ניקוי, כל ניואנס יכול להטריד. זה יכול להיות חברת אנשים מסוימים, אוכל מסויים, מוזיקה. ההצעה בדרך כלל היא לאפשר מרחב מוגן עד כמה שניתן. מנוחה טובה גם במהלך היום, עשייה בקצב איטי יותר יכולה לסייע גם היא לתהליך. בדיוק כמו אותו ארון בבית שאנו מנקים ומתפלאים איך כל פעם מחדש יש בו דברים נוספים לנקות, כך גם אנחנו מבקשים דיוק ונקיון פנימי על מנת שנוכל לפעול בחיים ממקום אמיתי, אותנטי ומחובר.

דינה הגיעה לקליניקה לפני יום כיפורים בכדי להתפנק. "עבר זמן רב מאז שעשיתי משהו בשביל עצמי והגיע הזמן שלי עכשיו". גם כשמטופל מבקש טיפול מפנק, אני עדיין בודקת את הצורך לסוג הטיפול בכדי שתהיה התאמה מירבית. במקרה שלה היא ביקשה שילוב של עיסוי מרגיע ארומתרפי עם איזון אנרגטי וכך היה. את הטיפול התחלנו באמבט רגליים עם מלח ארומטי ושיחה קצרה ואז שעה של מגע בגוף איזון אנרגטי ולסיום קרקוע דרך כפות הרגליים ברפלקסולוגיה. גם כשמגיעים ל"טיפול פינוק" בהגדרה, אין לנו דרך לדעת מה יעלה בזמן הטיפול ולאחריו. במקרה של דינה, העובדה שהחזיקה את עצמה במשך תקופה ארוכה בהמתנה לקבל, גרמה להתעוררות של כאב. הגוף כמו מבקש לא להישכח עוד, הנפש דורשת את תשומת הלב. דינה החליטה להעניק לעצמה זמן קבוע שבו תהיה נינוחה ותאפשר לריפוי להתקיים מעבר לפינוק. במהלך השבועות היא דיווחה על שמחה שהתעוררה בה, רוגע ושינה טובה יותר. שנעניק לעצמינו בתקופה הזו את המרחב שאנו זקוקים לו על מנת לקבל את השקט הנפשי והניקיון של יום הכיפורים והחתימה הטובה. שנצליח לעשות חסד אחד קטן לריפוי הנשמה. מועדים לשמחה, גמר חתימה טובה,

סופשבוע מהנה מלא בהכלה ובאהבה.


תודה רבה שהקשבתם,

כרמית ברעם,0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Kommentare


bottom of page