top of page

הסרת שיער | סקירה קיץ 2019/20 

הסרת שיער בקיץ.jpg

הסרת שיער וכל מה שמסביב

עמירם סבאג

החורף בעצומו וכבר מתכוננים לקיץ  2020/21 הטמפרטורות עולות אנחנו מתחילים לקלף את שכבות הבגדים מעלנו. בחנויות האופנה הכל קצר, בשבתות מתחילים הטלפונים לאיזה חוף או בית קפה על הים הולכים.

זו התקופה של הכן גופך לקיץ, נשים, נערות גם גברים יבחנו את עצמם ויתחילו בסדרת טיפולים אשר תוציא אותם במיטבם אל מול שלל הגופות הערומות לאורך החוף או מאות הרגלים החשופות והחלקות שיוצאות מתחת לשולחנות. כי למראה יש חלק חשוב בעולמנו.

האויב הגדול מכולם לנשים וגברים בעולמנו זה השיער על הגוף. ע"פ כמות השיטות להסרת שיער וכמות הכסף הנשפכים על קמפיינים פרסומיים, אפשר להבין חשיבותו באוכלוסיה ואת הפוטנציאל הכלכלי הטמון בו שגורם לחברות מסחריות להשקיע הרבה מאמץ בתחום.

נכון, הסרת שיער הייתה טרנד כבר במאות הקודמות אפילו בגמרא, יש אזכור לגברים שמסירים שיער כדרך הגוים ואפילו הרמב"ם התייחס לזה. אבל ללא ספק במאה העשרים ואחת עם התפתחות תרבות הפנאי, התפתחותו של הגבר המטרו סקסואלי וצורת הלבוש החשופה יותר. הצורך בהסרת שיער מהגוף נהפכה לכמעט צורך קיומי אצל חלק לא מבוטל מהאוכלוסייה.

בקרב נשים הסרת שיער מתחילה כבר בשנות העשרה לחייהם. כאשר ישנם הורים שמסירים שיער אצל ילדיהם עוד לפני, בדרך כלל פעולה שנובעת מצורך של ההורים ולא הילד. מעל תשעים אחוז מהנשים מסירות שיער כמעט כל חייהם. נשים מסירות שיער כמעט מכל הגוף. בקרב הגברים אחוז הסרת השיער נוגע בשמונה אחוז ועולה כל שנה, הסרת שיער אצל גבר תתחיל בתחילת שנות העשרים לחיו עד סוף שנות הארבעים/חמישים. רוב הגברים מסירים שיער מבית החזה עד קו בקיני ומהגב חלק נוסף בעיקר ספורטאים יסירו שיער גם מהרגלים והידיים .

סקירה - שיטות להסרת שיער

כפי שאמרנו השיטות להסרת שיער הינם רבות, עם זאת הם מחולקות לשלושה קטגוריות עקריות ואחת נוספת קטנה: הסרת שיער על עורית, הסרת שיער תת עורית והסרת שיער לטווח ארוך וחלק קטן נוסף הסרת שיער ע"י תרופות.

חשוב להעלים מספר אגדות בנושא הסרת שיער קודם :

 


• הסרת שיער לצמיתות – אין דבר כזה , שכן בתהליכים לטווח ארוך הורגים את זקיק השיער הקיים אולם הגוף ממשיך לחדש את עצמו ולכן בטווח הארוך יחזרו שיערות לגדול.


• הסרת שיער שלא בגילוח ויש לי קוצים – ממש לא ,קוצים יוצאים רק בשיטת הסרת שיער בגילוח מכיוון שסכין הגילוח יושבת בידית בזווית שחותכת את השיער ומשאירה חוד בסופו ובשלב הראשוני של גדילת השיער כאשר הוא יוצא מהאפידרמיס מקבלים את תחושת העקצוץ, תחושת זו יכולה להגיע גם אם עובי השיער שלך עבה במיוחד.


• שיטת הסרת שיער משפיעה על עובי השיער – ממש לא , המבנה של השיער נקבע גנטית ובעצם יוצא מזקיק השיער שנמצא בשכבת התחתונה של העור בדרמיס, על כן שיטת הסרת השיער לא יכולה להשפיע על האיכות ו/או עובי השיער.תתכן השפעה אם השיטה היא רפואית בלבד.


• הסרת שיער בתדירות רבה, גורם ליותר שיערות לצמוח - ממש לא, אין קשר בן הסרת שיער לקצב הצמיחה ו/או הכמות, שכן שוב, תהליך זה נקבע בזקיק השיער.


• במריטת שיער בשעווה מוצאים שיער מהשורש – לא ,בתהליך המריטה אנחנו יוצרים מצב שבו אנחנו תולשים שיער עמוק יותר בשכבות העור ולכן לוקח זמן לשיער לצאת את האפידרמיס. זקיקי השיער שיתלשו בעת מריטה יהיו כאלה שמסיימים את חייהם.


• שיטת הסרת השיער משפיעה על קצב גדילת השיער – ממש לא, קצב גדילת השיער נקבע גנטית ושונה בן אדם לאדם בלבד. התחושה הזו מגיעה כתוצאה מהשיטות הרבות להסרת שיער ובעצם מושפעות מהעומק בו מסירים את השיער.


• מה השיטה להסרת שיער הכי טובה – אין כזו , ריבוי השיטות להסרת השיער נובעות כתוצאה מסיבה אחת עיקרית, השוני הגנטי בין בני האדם, שמחייב לפתח שיטה שתתאים לכל הסוגים, על מנת למצות את הפוטנציאל הכלכלי אל מול הצרכים של השוק. לייזר לא מתאים לכל סוג של עור ו/או סוג שיער, כך גם אינפרא אדום.ויש אנשים שאלרגיים לשעווה וכך הלאה.


הסרת שיער על עורית :

בקטגוריה זו כלולים שיטות להסרת שיער אשר מסירות את השיער מהשכבה העליונה של העור האפידרמיס.


• גילוח בסכין : השיטה הכי נפוצה בעולם - בגילוח אנחנו חותכים את השיער מהשכבה העליונה החיצונית של האפידרמיס. הסרת שיער פשוטה מהירה וקלה ,מצריכה סכין וקרם גילוח ומקלחת קלה.


• גילוח במכונה – אותו רעיון כמו גילוח בסכין. גילוח על יבש בדרך כלל נהוג להשתמש בזה לגילוח מהפנים שיער זקן.


• משחה – הסרת שיער מתבצעת ע"י מריחה של משחה הכוללת חומר כימי על עור ואחרי זמן מה, ניגוב המשחה מסיר את השיער. הסרת שיער פשוטה, יש לשם לב להוראות השימוש.

 

• סנדפיל - שיטה להסרת שיער ע"י שבבים של קריסטלים בצורה פשוטה, קלה וחלקה במיוחד. סנדפיל מסיר שיער היחידי המסיר שיער מהגודל הכי נמוך. סנפדיל מעניק גם טיפול פילינג לעור ועוזר להזרמת הדם בגוף. תהליך הסרת השיער נערך ע"י סיבוב הרפידה עם ונגד כיוון השעון על אותו מקום בשכבה העליונה של האפידרמיס.התהליך פשוט מאוד ואחרי שמתרגלים לרעיון הוא אפילו מהיר מאוד. – יעיל מאוד וחשוב לא פחות עם סנדפיל הסרת שיער ללא כאבים בכלל. מוצר מוביל בקרב נערות בגיל ההתבגרות שמאוד אוהבות להשתמש בו וגברים שאוהבים מוצרים שמונעים מהם את הסבל בהסרת שיער.

מרגע שנכנס לשוק הסרת השיער מסיר שיער סנדפיל כמו לו מתחרים /חיקויים וזיופים רבים , יש לבדוק בצורה רגישה את המוצר שאתם רוכשים על מנת למנוע פציעה של העור. מסיר השיער יגעו בשמות כמו : Depilfarma Lux, smooth legs,smooth away,סילק ליידי,silkin, silk ועוד 


* בריו - bario מכשיר פדיקור חשמלי להסרת עור מוקשה, מכשיר בריו לפדיקור באווירה ביתית סטרלית  למכשיר בריו תו תקן ישראלי, ארופאי ואמריקאי.לאחרונה הוסיפו לבריו טכנולוגיה להסרת שיער ע"י שבבים של קריסטל הדומות למכשיר סנדפיל.מהלך שהפך את בריו למכשיר רב גוני, לפדיקור ביתי והסרת שיער ללא כאבים.

הסרת שיער תת עורית :

בקטגוריה זו כלולים השיטות להסרת שיער שמסירות את השיער מהשכבה הפנימית של העור הדרמיס.נחשבות לשיטות כואבות ביותר להסרת שיער.

• שעווה – השיטה מוכרת ביותר בקטגוריה זו, שימוש בשעווה חמה או קרה על מנת למרוט כמויות של שיער הכי עמוק שאפשר. שיטה מהירה וזולה. עם זאת בהסרת שיער בשעווה לא ניתן להסיר שיער מעל חצי ס"מ מה שמצריך אותך לחיות מספר שבועות עם שיער על הרגלים והתהליך מלווה בכאב שלא כל אחד יכול לשאת.

• סוכר – בדומה לשיטות הסרת שיער בשעווה רק ע"י עיסה שבסיסה סוכר או דבש.

• מריטה – הסרת שיער ע"י מריטת השיער בפינצטה או חוט מגולגל היתרון של השיטה בכך שהיא מאוד מדויקת זולה וכואבת פחות, אך מתאימה לאזורים קטנים שקשה להגיע אליהם ולא להסרת שיער משטח גדול ורחב.

• מסיר שיער חשמלי – פטנט ישראלי, בשם אפילידי, מסיר שיער חשמלי מקיבוץ הגושרים, שינה את תפיסת המריטה של השיער. המכשיר עובר על העור עם גלגל המכיל זוגות של דמוי פינצטות ומורט את השיער במהירות. מאז קמו למכשיר אפילידי מספר מתחרים בראשם מכשיר להסרת שיער בראון. מכשירים יקרים.

הסרת שיער לטווח ארוך :

בקטגוריה זו נמצאים כל השיטות החשמליות המתקדמות להסרת שיער, עם זאת, שוב, חשוב לציין אין כיום שיטה להסרת שיער לצמיתות. חשוב להבין את תהליך צמיחת השיער כדי להבין למה שיטה כזו אם היא לא תרופתית לא תגיע במהירה. שיטה זו להסרת שיער תופסת רק חמש שערה אחוז מכלל שוק הסרת השיער, מאופיינת בגרימת נזק בליתי הפיך לזקיק השיער ועלות יקרה לכל טיפול . חשוב להדגיש יש להתאים את השיטה לסוג העור וסוג השיער, כדי להימנע מפגיעה בעור או קלת טיפול לא יעיל.

בין השיטות נמצא :הסרת שיער בלייזר, קרן אור / אינפרא אדום , אפילציה.

מכשיר הסרת שיער מהקבוצה : סנספיל, sunsapil , sun sapil, me ,shr , sensepil , ipl , rio , beauty free , silkn

הסרת שיער תרופתית :

הסרת שיער ע"י שימוש במעכבים של האנזים קרטין דהקרבוקסילאז, צמיחת השיער תקטן ותחלש לאורך זמן. היתרון הבולט שהתהליך הסרת שיער ללא  כאבים וטרחה ,עם זאת הסרת השיער בתרופה נחשב לתהליך יקר והפסקה של הטיפול תחזיר את השיער לגוף

אולי יעניין אותך גם
מוצרי טיפוח
הכנה לניתוח פלסטי בפנים
כף רגל חלקה אחרי פדיקור
הסרת עור מכף הרגל
כל מה שצריך להיות
bottom of page