top of page

הסרת שפם

הסרת שפם

הסרת שפם וכל שיערה מיותרת

אני סבג , מערכת 

קבלו את כל מה שצריך לדעת על ה"שפם" ובעיקר איך נפטרים ממנו.

אם להסיק מה דעתם של נשים על שפם ע"פ הדרך שבה הסירה קים קרדשיאן לביתה הצעירה את השפם,  אפשר להגיד שזה אחד הנושאים החשובים בחיי האישה המודרנית  או אולי להסיק שהדבר יצא מפרופורציות. עם זאת , חשוב להדגיש רב הנשים בעולם עושות הכל כדי להעלים את שיער השפם ואולי בגלל שזיפים זה עניין של גברים.

אלה השיטות הקימות בשוק להסרת שיער שפם מהפנים :

מריטה בחוט

השיטה העתיקה ביותר ועם זאת לא איבדה מהפופולריות שלה עד עצם היום הזה. יותר מכך, במשך השנים הומצאו מספר צורות שמנסות לחכות את השיטה כמו "סילק ליידי "  (slique  ) או " קפיץ הפלא " . את ההסרה המקורית עם החוט תמצאי אצל הדודה או הסבתא או קוסמטיקאיות שמתמחות.

היתרון -  שיטה שיוצרת פחות רגישות ואדמומיות ויש בה אפשרות להסרה של שיערות קטנות .

חסרון – כואבת ולוקחת זמן

טווח מחירים בין 49-139 ₪

מריטה בשעווה

שיטה מהירה בגלל שטח הפנים הקטן , חשוב להתאים את השעווה לפנים ולהיזהר מאוד מלהשאיר כוויה על הפנים. הסרה בשעווה תולשת את השיער מתוך העור ועל כן זמן הצמיחה יכול להיות ארוך יותר (בהתחשב בקצב הגידול הגנטי) .

היתרון – מהיר ועמוק יותר

חסרון – יכול ליצור כוויה או להגיב לפיגמנטציה , כואב ושורף.

טווח מחירים –  15- 100 ₪

סנדפיל – שבבי קריסטל

הסרת שיער ע"י שבבי קריסטל נהפכה תחרות קשה לשיטות הסרת השיער הרבות, הפטנט הגרמני מסיר את השיער בקלות ובצורה חלקה כמעט מכל אזורי הגוף בנוסף לטיפול פילינג עדין שמעניק לעור . לרפידת הסיליקון מצורף מדבקה עם שבבי קריסטל זעירים שתוך כדי תנועה סיבובית פשוטה מסירים את השיער .

בערכת סנדפיל מקורית (חשוב מאוד לוודא) מצורפת רפידה קטנה לאצבע איתה ניתן להסיר את שיער השפם (אין להסיר שיער פנים אחר ) בקלות וללא כאבים.

היתרון – מתאים לכל גיל, בלי כאבים,  מסיר בכל מצב או אורך שיערה , מסיר את כל סוגי השיער, תפעול קל , מתאים בעיקר לנערות שלא רוצות לסבול מהכאבים או לבזבז כסף רב.

חסרון – לא לטווח ארוך,

עלות - מגיע בתוך ערכת סנדפיל המקורית

גילוח

תאמינו או לא רב הנשים מגלחות שיער בסכין , נכון לא אותו מספר מסיר את שיער השפם עם סכין . אבל השיטה נחשבת מהירה גם אם לא לטווח ארוך .

היתרון – מהיר

חסרון – לא לטווח ארוך , צריך להיזהר לא חתוך את הפנים (לא נעים)

עלות –  20-100 ₪

הבזקי אור

הסרת שיער באינפרה רד  תוספת תאוצה למרות שהשיטה עדין חדשה בשוק . ההסרה היא לטווח זמן ארוך שכן ההבזק הורס את השיערה וזקיק השיער . השיטה נפוצה אצל קוסמטיקאיות שכן היא לא מחייבת פיקוח רופא ועלות המכשירים יקרה פחות. עם זאת, גם כאן תדרשי לעבור מספר טיפולים להשלמה של כל השפם . חשוב להדגיש יש ללכת לטיפול במכונים מוסדרים, לאיכות מכשיר האינפרא רד (IPL )  להסרת שיער והתחזוקה שלו יש חשיבות רבה לאיכות הטיפול שאת מקבלת .

יתרון –אפקטיביות לטווח ארוך, הסרה פחות כואבת  ועוצמה פחותה  וזולה מלייזר

חסרון – יכול לגרום לכוויות או צלקות, עדין כואב, יותר טיפולים מלייזר .

הסרה בלייזר

הסרת שיער בלייזר מסירה את השיער לטווח ארוך והתהליך איטי ודורש סבלנות עד לקבלת התוצאה הסופית החלקה, גם כאן להסרת שיער דרושים מספר טיפולים של בערך עשר דקות כל אחד עד להסרה מלאה של כל שיער השפם. הסרת שיער בלייזר אינה מומלצת לנערות ועדיף  לחכות עד גיל 20 לפחות עד שהמערכת ההורמונאלית מתייצבת. חשוב מאוד להימנע מחשיפה לשמש בעת הטיפול כדי למנוע פיגמנטציה.  חשוב לוודא שהמכון מלווה בפיקוח רופא ובעל אישורים לאיכות וטיפול במכשירים

יתרון – הסרת שיער לטווח ארוך

חסרון – לא מסיר שיער פלומה, יקר מאוד, עדין כואב, אסור להיחשף לשמש , אסור עד גיל 20, טיפול ארוך.

מחיר – כ- 1000 ₪

חשוב להדגיש  שיטות הבזקי האור והלייזר הינם חדשות יחסית בתחום ואין עדין אפשרות לאמוד את האפקט שלהם על הגוף והנזק שיכולות הפעולות לגרום.

אפילציה

הטכנולוגיה הוותיקה ביותר בתחום . מחט האפלציה משמידה את שורש השיערה ובמקרה זה גם שיערות בהירות או שיבה, באפלציה מטפלים בכל שיערה בנפרד, לכן משך הטיפול ארוך יותר ונדרשים יותר טיפולים . חשוב מאוד ! לטיפול טוב ואפקטיבי חובה ללכת לבעל מקצוע כדי שלא ייווצר פצע שלוקח לו זמן להגליד , רצוי לוודא רגישות ואת תגובת העור לטיפול לפני התחייבות לטיפול אפילציה מלא . גם כאן יש לוודא שהמכשיר מתוחזק כראוי .

יתרון – אין מגבלות על סוג השיערה, שיטה ותיקה ובטוחה יותר, תוצאה ודאית לטווח ארוך.

חסרון – כואבת מאוד, טיפול ארוך מאוד, מחייבת בעל מקצוע מעולה,

מחיר – בין 600 – 1200 ₪

שיטת ההבהרה

אומנם זו לא ממש שיטה להסרת שיער אך מכיוון שהיא פופולרית החלטנו להוסיף אותה , הרעיון בעקרון מדבר על חמצון שיער כך שלא יראו אותו. היא מתאיה בעיקר לבעלות גוון עור בהיר, כך השיער נראה פחות. התהליך פשוט אפשר בבית או אצל קוסמטיקאית ,הכנה של משחת חמצון לצביעה של שיער השפם המתנה של כעשר דקות ומסירים . התוצאה בהתאם לקצב צמיחת השיער האיש של כל אחת .

יתרון – פשוט וזול מתאים לכל גיל

חסרון – חומר הבהרה יכול צרוב ולעשות כוויה, לא מתאים לבעלות עור כהה, ולא לשכוח שיער מובהר נראה בתאורה אולטרה סגולית (כזו שבמועדונים וכאלה)

תהנו לכם,

מסיר שפם סנדפיל
אולי יעניין אותך גם
טיפוח לגבר
לפני ניתוח פלסטי
פדיקור כף רגל
הסרת עור מכף הרגל
כל מה שצריך להיות
bottom of page