top of page

שיטות להסרת שיער בישראל

מסיר שיער ללא כאבים

השיטות הנפוצות להסרת שיער

אני סבג , מערכת 

עם פתיחת עונת הרחצה, מתחילה עונת הקיץ .בתקופה זו גם נפתחת עונת הסרת השיער בישראל.זו התקופה העסוקה ביותר בתחום שמוצף שיטות להסרת שיער ותחרותי במיוחד .עם שוק שמגלגל כעשרים וחמש מליון ש"ח בשנה וקצב גידול של 15% יש להשקעה בשיווק מקום וכדאיות כלכלית מצויינת .

שוק הסרת השיער בעולם, הינו שוק צפוף בשיטות ותחרותי.הסרת שיער הייתה מקובלת במשך מאות בשנים, בקרב נשים מגיל צעיר מאוד ובשנים אחרונות,הפכה פופולארית לא פחות, בקרב הגבר המטרו סקסואלי,ספורטאים כמו בוני גוף אתלטים ורוכבי אופניים או סתם גברים שרצו לשלוט בקצב גדילת השיער שלהם. שוק הסרת שיער מיקד אליו חברות רבות שניסו למצוא ולפתח את השיטה המתאימה והטובה ביותר לתהליך, שלפעמים מייסר,כואב ,לא נעים ובעידן שלנו אפילו יקר.בישראל עונת הסרת השיער מתחילה עם תחילת הקיץ בחודשים אפריל, מאי עם ההכנות ללבישת פרטי לבוש קצרים ובגדי ים ומסתיימת בסביבות חודש ספטמבר / אוקטובר. הבאתי לכם סקירה קצרה על השיטות הקימות בשוק היום, כפי שפורסם באתר ויקפדיה עם תוספות חדשות בשוק.

 

הסרת שיער בלייזר.jpg

הסרת שיער זמנית 

שיטות להסרת שיער זמנית מתחלקות לשני סוגים עיקריים: הסרת שיער על-עורית ותת-עורית. בעוד השיטה העל-עורית יעילה למספר שעות או ימים, השיטה התת-עורית יעילה עד למספר שבועות.

הסרת שיער על-עורית

• גילוח - באמצעות תער או מכונה חשמלית שבה מונעים להבים כמו מכונת גילוח של גברים (בניגוד למכשיר חשמלי המסיר שיערות באופן תת-עורי המורט את השיער ).

יתרונות: מהיר, קל לתפעול, זול.
חסרונות: צמיחה מהירה של השיער, ברוב המקרים תוך מספר שעות עד יום, לעתים עד יומיים. מגרה מאוד את העור.

• משחות כימיות - בשיטה זו משחות המכילות את החומר קלציום תיאוגליקולט מפרקות את הקשרים הדי-סולפידיים המחזיקים את חלבוני השיער יחדיו.

יתרונות: מהיר, קל לתפעול וזול.
חסרונות: עלול לגרום לאלרגיה, ריח לא נעים וצמיחה מהירה של השיער.

• ערכת סנדפיל  sundepil - פטנט תוצרת גרמניה להסרת שיער ע"י שימוש בפדים מסיליקון עליהם מודבקות רפידות עם שבבי קריסטל איכותי .בשיטה זו הרפידות מסירות את השיער בצורה קלה ומעניקות טיפול הסרת שיער ללא כאבים ובנוסף התהליך גורם להשרה של העור היבש מה שמעניק סוג של טיפול פילינג לעור ,נמצא שתהליך הסרת שער מעניק טיפול נוסף של הגברת זרימת הדם לגוף .

יתרונות : מהיר ,קל ופשוט לתפעול, ללא כאבים בכלל ,לא מצריך הכנה מוקדמת , מעניק טיפול פילינג ועוזר בהגברת זרימת הדם ,הערכה מתאימה לאזורים גדולים וקטנים ,לא יקר .
חסרונות : צמיחת השיער לאחר מספר ימים .

הסרת שיער תת-עורית

• שעווה - שימוש בשעווה חמה או קרה על מנת למרוט כמויות גדולות של שיער במהירות.

יתרונות: מהיר, קל לתפעול, זול ומכסה אזורים גדולים.
חסרונות: מכאיב, מגרה את העור, לא ניתן למרוט שיערות שאורכן פחות מחצי סנטימטר לפחות ומלכלך במיוחד.

• תרכובות סוכר - שימוש בתרכובת סוכר דביקה כדוגמת דבש על מנת לבצע פעולה זהה לשעווה.

יתרונות: זול יותר משעווה מכיוון שאת מרכיבי הדבק מכינים ממצרכי מזון בסיסיים.
חסרונות: הסרת שיער עם הרבה כאבים , מגרה את העור, לא ניתן למרוט שיערות שאורכן פחות מחצי סנטימטר לפחות, מלכלך במיוחד ודורש מומחיות וניסיון בהרכבת הדבק.

• מריטה - שימוש בפינצטה או חוט מגולגל על מנת לשלוף את השערה יחד עם השורש.
יתרונות: מדויק מאוד - טוב לאזורים קטנים כמו גבות, קצב החזרה של השיער הוא איטי ביותר, זול ומכאיב פחות מכל השיטות האחרות.
חסרונות: יעיל רק לאזורים קטנים מאוד .

• מסיר שיער חשמלי - פטנט ישראלי של קיבוץ הגושרים (למרות שחברות רבות מייצרות מכשירים דומים). מכשיר חשמלי המוריד שערות על ידי תלישתן במהירות באמצעות ראש מסתובב המורכב על מנוע, כאשר הראש מכיל זוגות רבים של מבנים דמויי פינצטה הנעים במהירות ותולשים את השיערה מהמקום.

יתרונות: מהיר, יעיל לאזורים גדולים וקצב גידול השיער חזרה הוא איטי. המכשיר מסיר באופן מיטבי שיער באורך של כחצי סנטימטר ומטה.
חסרונות: הסרת שיער מאוד כואבת , מחירו של מכשיר חשמלי מסוג זה לרוב יקר ,מצריך להיות בקרבת נקודת חשמל .


טיפול הסרת שיער בלייזר 

לא מיותר לציין שאין היום שיטה להסרת שיער לצמיתות באמת ,כל התהליכים להסרת שיער בלייזר מסירים חלק נכבד מהשיער לתקופות ארוכות מאוד .

הסרת שיער לצמיתות
שיטות הסרת שיער לצמיתות מתמקדות בהרס בלתי הפיך של שורשי השיער באמצעות חומרים כימיים או פולסים של אנרגיה. ישנן מספר שיטות לביצוע פעולה זו בדרגות יעילות משתנות בישראל השיטה מתחילה לתפוס תאוצה עם זאת נחשבת עדיין יקרה מאוד :

• אפילציה - בשיטה זו משתמש המטפל במחט המשגרת פולסים חשמליים על מנת להרוג את תא השורש.

יתרונות: יעילות גבוהה ביותר, אין פגיעה באזורים מסביב לשערה בהנחה שהמטפל מיומן.
חסרונות: שיטה איטית מאוד עקב ההתמקדות בשערות ספציפיות ומכאיבה מאוד עקב הפולסים החשמליים ולכן השימוש בה הוא לאזורים קטנים כמו גבות או כטיפול השלמה לשיטות אחרות כמו גם יקרה.

• הסרת שיער בלייזר - בשיטה זו משתמש המטפל בקרן לייזר אשר מזהה את הבדלי הפיגמנט בין השיער לעור, מחממת את שורשי השיער וגרמת להמתתם.

יתרונות: טיפול קצר בהרבה מאפילציה ומכאיב פחות ולכן השימוש בו הוא לאזורים גדולים כגון גב או חזה. משום שהטיפול קצר ומגרה את העור פחות מאשר אפילציה, לעתים משתמשים בלייזר להסרת שיער המפשעה ואיברי המין.
חסרונות: יקר, יעילות הטיפול היא כ85%-90% ולרוב דורש מספר טיפולים. בעלי עור כהה מאוד או לחלופין בעלי שיער בהיר מאוד אינם יכולים להשתמש בשיטה זו משום שההבדל בין גוון עורם לגוון שיערם קטן מכדי שהמכשיר יוכל לזהות את השערה.

• קרן אור - המכונה גם "אינפרא-אדום" או IPL, היא שיטת הסרת שיער דומה ללייזר עם הבדל אחד - שימוש במספר אורכי גל במקום אחד. בשיטה זו מתבטל החיסרון של בעלי עור כהה והם יכולים להשתמש בה אך בעלי שיער בהיר עדיין מנועים מלהשתמש בשיטה זו. יש לציין שהשם העממי אינו מדויק, מכיוון שאינפרא אדום מהווה תחום אחד של אורכי גל מתוך מספר תחומים אשר עושים בהם שימוש בשיטה זו.

• טיפול תרופתי - על ידי שימוש במעכבים של האנזים קרטין דהקרבוקסילאז, צמיחת השיער תקטן ותחלש לאורך זמן.
יתרונות: נטול כאבים וטרחה.
חסרונות: יקר וכמו כן, הפסקת הטיפול גוררת צמיחה מחודשת של השיער

 

אולי יעניין אותך גם
כפות רגליים אחרי פדיקור
איפור פנים
הכנה לניתוח פנים
טיפים ועצות
לא מה שחשבתם
לכף רגל יפה ובריאה
bottom of page